Haftas" />Haftas" />Haftas">Haftas">Haftas" />
GAZETE YAZARI

HDP’liler Kürtlerin Zeytin Dalı’na desteğini görebilseydi…

13 Şubat 2018, 04.00

Haftası sonu Afrin Zeytin Dalı Harekatı’nda en acı kayıpları verdik. PYD/YPG-PKK (PKK) terör örgütü çocukları kullanarak Mehmetçik’e saldırdı. Sivilleri kullanarak sivil kıyafetli kahpeliğin sonucunda 12 şehit verdik. Tam 12 şehit!

Şehitlerimizi toprağa verdiğimiz Pazar günüyse Ankara Arena’da o kahpeliği yapan PKK’lı teröristlere selam çakıldığına şahit olduk!

HDP’liler Kürtlerin Zeytin Dalı’na desteğini görebilseydi…

HDP’liler Kürtlerin Zeytin Dalı’na desteğini görebilseydi…

Haber Merkezi


Sözüm ona “direniş” olarak nitelen kahpelik selamlandı! Afrin’deki PKK’lılar kardeş ilan edildi.

Bu toprakların ne kahramanı ne satılmışları, ne yiğitleri ne bozguncuları bitecek.

Bu yıllar yılıdır böyle. Böyle de devam ediyor.

Bugünde “Düğüne gidiyoruz” diyen kahramanlarımız var dünde olduğu gibi. O kahramanları kahpece şehit edenlere alkış tutan satılmışlar da var geçmişte yine olduğu gibi.

DÜN DİYARBAKIR’DA BUGÜN ANKARA’DA

HDP eski Eş Başkanı Serpil Kemalbay, Ankara Arena Spor Salonu’nda Afrin’deki PKK teröristlerine selam çaktı, “Afrin’de halk kendini koruyor” dedi. Halk dediği Afrin’i esirleştiren, tutsaklaştıran elindeki Amerikan silahıyla Afrin halkını tehdit eden PKK’lı teröristlerden başkası değildi.

Serpil Kemalbay’ın bu izansız cümlelerini duyduğumda 2011 yılının Temmuz ayına gitti aklım. O tarihte de Aysel Tuğluk Demokratik Toplum Kongresi (DTK) eş Başkanı sıfatıyla Diyarbakır’da “Özerklik ilan ettik” demişti.

Hem de nasıl bir günde hatırlıyor musunuz? Hem de nasıl bir günde..?

Silvan’da 13 askerimiz PKK terör örgütü tarafından şehit edildiği günde.

Aysel Tuğluk aynen şunları söylemişti,

“(…) Kürt halkı olarak demokratik özerkliğimizi ilan ediyoruz. (…) Haklı davamızda, yitirdiğimiz yiğit evlatlarımıza (PKK’lı teröristler) bağlı kalarak, özerklik sürecine bağlı çıkmaya, güçlendirmeye davet ediyoruz.”

Aysel Tuğluk, Silvan’da 13 şehit verdiğimiz gün, PKK’lı teröristler için “Haklı davamızda, yitirdiğimiz yiğit evlatlarımız” ifadesini kullanmıştı.

11 Şubat Pazar günü ise HDP eski Eş Başkanı Serpil Kemalbay Afrin’de kahpece Mehmetçik’i şehit eden PKK’lılar için, “Halk kendini koruyor” dedi. Afrin’deki terör faaliyetlerini “direniş” olarak niteledi, “(Zeytin Dalı Harekatı’nın) Türkiye halkları açısından anlamı yoktur. (..) Direnişle karşılaşırsınız. Halk kendini koruyor” dedi.

EN ACI GÜNDE TERÖRİSTE SELAM ÇAKMAK. HDP’NİN AİDİYETİ YOK!

Serpil Kemalbay’ın “Afrin direnişi” diye söz ettiği gerçeklik PKK terörünün Afrin halkını Amerikan silahlarıyla esir almasıdır. PKK terör örgütü elemanlarının bir gün önce kahpece çocukların arkasına saklanıp el bombalarıyla 12 Mehmetçik’i şehit etmesidir.

Serpil Kemalbay’ın “Halk kendini koruyor” dediği de kahpeliktir! Sivillerin arasına sivil kıyafetlerle girip, onları kalkan olarak kullanmaktır.

Askerin üzerine sivilleri sürüp, onlara el bombalarıyla saldırmaktır. Mehmetçik’i şehit etmektir.

Emperyalist Amerika’nın silahıyla, Emperyalist Amerika’nın çıkarları için Afrin’deki Kürtleri, Arapları, Türkmenleri köleleştirmektir. Terör devleti İsrail’in ve emperyalist Amerika’nın çıkarları için Türkiye’ye savaş ilan etmektir!

Yapılan kahpeliğe HDP’nin eş başkanı “direniş” diyor… Hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara’da! Hem de 12 şehidimizi toprağa verdiğimiz günde.

Bu olay 2011 yılında Silvan’da 13 askerimizin şehit olduğu gün Diyarbakır’da Aysel Tuğluk tarafından DTK toplantısında, “Özerklik ilan ettik” açıklamasıyla neredeyse birebir aynıdır.

Ne 11 Şubat Pazar günü Ankara’daki HDP toplantısında ne de 14 Temmuz 2011 tarihinde Diyarbakır’daki DTK toplantısında bu milletin acısı paylaşılmamıştır.

Bu milletin “Birlikte yaşama azmi”ne her iki olayda da büyük bir darbe vurulmak istenmiştir. Her iki olayda da içimizdeki bozguncuların harekete geçerek emperyalistlerin çıkarlarına hizmet etmesi amaçlanmıştır.

‘HDP KÜRTLERİ ANLASAYDI DÜKKANI KAPATIRDI’

Bu milletin evlatlarının şehit düştüğü 2011’in Temmuz’unda “Özerklik ilan eden” de PKK’nın siyasal uzantısıydı, 11 Şubat Pazar günü başkent Ankara’da “Afrin’de halk kendini koruyor” diyen de.

Dün Aysel Tuğluk’tu bugün Serpil Kemalbay!

HDP şayet “halkımız” dediklerine kulak verseydi bütün bu olup bitene karşı daha “yerli” bir duruş gösterebilirdi. Ama nafile. Çünkü HDP’nin ipi dışarıda.

Afrin Zeytin Dalı Harekatı’na bu milletin verdiği destek yüzde 90. Bu yüzde 90 desteğin Doğu ve Güneydoğu’daki oranı ise neredeyse aynı.

Kaynağım sevgili dostum Mustafa Şen diyor ki, “Şayet Kürtlerin Afrin Zeytin Dalı Harekatı’na desteğini bilselerdi, HDP’liler dükkanı kapatıp giderlerdi!”

Halkına yabancılaşma bu olsa gerek. Aidiyet duygusunu yitirmek bu olsa gerek. İçeriden düşmanlık yapmak, bozgunculuk yapmak bu olsa gerek!

SON DAKİKA

#title#

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.

Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz. Beni Haberdar Et