GAZETE YAZARI

Sakladılar, gizli tuttular, uyuttular!

17 Şubat 2017, 04.00
Tamer Korkmaz

Tamer Korkmaz

İlluminati örgütü, 1 Mayıs 1776'da Adam Weishaupt tarafından Almanya-Bavyera'da kurulmuştur. ABD'nin kuruluşundan sadece iki ay öncesindeki bir tarihten söz ediyoruz. Masonluğun kuruluşu, işbu tarihten neredeyse altmış yıl kadar daha eskiye (24 Haziran 1717) gidiyor.

Sabetaycılığın ortaya çıkması ise çok daha eskidir: Sabetay Sevi'nin kendisini “Mesih” ilan etmesi mi, 1648 senesindedir!

Sabetay Sevi'nin 17. Yüzyıl'da yaşadığı eve yaptığı ziyareti; İzmir'e vaiz olarak atandığı dönemdeki (1966) özel bir sohbette anlatan Fetullah Gülen…

O evdeki Yahudi cemaati mensuplarının kendisine “Muhterem Gülen, sen bizim Mesih'imizsin” diye seslendiğini söylüyordu!

Bilderberg'in Türkiye'de (İzmir-Çeşme) ilk defa toplantı yaptığı yıl (1975) Mason locasına giren Fetullah Gülen'in annesinin hakiki ismi Rabin'dir!

Gülen, Almanya'ya gitmek için 24 Mart 1986'da Emniyet'e verdiği Pasaport İstek Formu'nda annesinin adını “Rabin” olarak beyan etmiştir. Rabin, Yahudilerce “kutsal” sayılan isimlerden birisidir!

Şemsi Efendi (Şimon Zvi), Sabetay Sevi'nin birkaç kuşak sonraki torunlarındandır…

Atatürk'ün Selanik'teki öğretmeni Şemsi Efendi'nin kabrindeki mezarlıkta “Sabetay Sevi'nin ve takipçilerinin gizlilik ilkesini tarif eden” şöyle bir ifade vardır:

Sakladım. Gizli tuttum. Söylemedim. Uyuttum.”

***

Gülen Locaefendi, ABD'ye gitmeden bir yıl kadar önce (12 Mart 1998'de) İstanbul'da “Amerikan Yahudi Örgütleri Başkanları Konferansı” heyetini kabul etmişti.

O dönemde üç günlük bir ziyaret için Türkiye'ye gelen Yahudi Liderler Heyeti, Ankara'da üst düzeyde kabul görmüş; Başbakan Mesut Yılmaz, Meclis Başkanı Hikmet Çetin ve Genelkurmay İkinci Başkanı Çevik Bir'le görüşmüştü.

Fetullah Gülen, 9 Şubat 1998'de Vatikan'da İkinci Jean Paul'ü ziyaret edip, bir mektupla Papa'ya bağlılığını bildirdiğinde; yanıbaşında A. Kaya ile İ. İşbilen de vardı:

Şu anda cezaevinde bulunan Mister İşbilen'in FETÖ adına “İlluminati'nin yıllık toplantılarına katıldığı” iddia ediliyor!

İlluminati'nin fikri altyapısı Tapınak Şövalyeleri'ne dayanıyor. Tapınak Şövalyeleri, 1096 tarihinde başlayan Birinci Haçlı Seferi'nden yirmi üç yıl sonra (1119'da) Kudüs'te kuruldu.

15 Temmuz 2016'daki darbe kalkışmasıyla Haçlı- Siyonist İttifakı'nın namı hesabına Türkiye'yi işgal etmek isteyen FETÖ'nün başı Gülen, Pensilvanya'da 20 Ağustos 2016 tarihli sohbetinde “Haçlı'nın ülkenizi işgal etmesi tehlikeli bir şey değildir” diyordu!

Kudüs'ün Haçlı Ordusu'nca kuşatılması, 7 Temmuz 1099'da; ele geçirilmesi ise 15 Temmuz 1099'dadır!

***

Tapınak Şövalyeleri, sonraki yüzyıllarda “farklı adlarla” varlığını sürdürmüştür…

Reagan döneminde CIA'i yöneten William Casey, aynı zamanda “Malta Şövalyesi” idi! Trump'ın “örnek aldığı” Başkan Reagan da bir masondu!

İtalya'da Gladyo'ya bağlı Propaganda Due (P2) adlı mason locasının başındaki Licio Gelli, Ronald Reagan'ın göreve başlama (Ocak 1981) yemeğindeki tek İtalyan'dı!

***

İlluminati'nin kuruluşundaki birincil amaç “Avrupa masonluğunu bir çatı altında birleştirmek” idi…

Vaktiyle CIA'in kurduğu Bilderberg teşkilatı, “üst düzey masonları bünyesinde toplayan” derin bir örgüttür.

Komprador Burjuvazi'nin (Baronsal Eski Rejim'in) mutemet siyasetçisi Mesut Yılmaz, Mayıs 1990'da Glen Cove'da (New York eyaleti) gerçekleştirilen Bilderberg toplantısına katılmıştı. Bu toplantıdan 13 ay sonra Yılmaz ANAP'ın genel başkanı ve Başbakan oldu. Özal çizgisini tasfiye etti!

***

Yılmaz'ın katıldığı Bilderberg toplantısı Rockefeller Ailesi'ne ait otelde yapılmıştı:

Küresel Baronlar'ın lokomotifi David Rockefeller ile Derin İtalya'nın baronu Giovanni Agnelli toplantının en önde gelen iki ismiydi. O toplantıda yer alan G.Saray Kulübü eski başkanlarından Selahattin Beyazıt tam yirmi üç kez Bilderberg'e katılmıştır.

Mister Beyazıt'la birlikte 1994 yılında Helsinki'de yapılan Bilderberg'e katılan Mister Koch ise 2009 yılında David Rockefeller'dan “Hayırseverlik!” ödülü almıştı!

Geçen Ekim ayında BM Genel Sekreteri seçilen ve 1 Ocak 2017'de görevine başlayan Antonio Guterres, eski Portekiz başbakanıdır. Portekiz, Yahudi lobisinin en etkili olduğu ülkelerden birisidir.

1995-2002 döneminde başbakanlık yapan Guterres, 1994'de Helsinki'deki Bilderberg toplantısına katılmıştır!

BM'ye bağlı bir mahkeme; skandal bir karar imza atarak, FETÖ kapsamında tutuklanan Uluslararası Ceza Mahkemesi Yargıcı Aydın Sefa Akay'ın “14 Şubat 2017 tarihine kadar serbest bırakılmasını” talep etmişti!

Aydın Sefa Akay Ankara'daki Kurtuluş Olgunlaşma Locası'nın sekreterliğini de yapmış bir masondur…

FETÖ'nün “Mason İmamı” olduğundan bahsedilen ve “Burkina Faso Dışişleri Bakanı ile By-Lock üzerinden görüştüğü” saptanan Mister Akay'la alakalı soruşturmayı tamamlayan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2 Şubat'ta BM'nin talebini geri çevirdi!

SON DAKİKA

#title#

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.

Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz. Beni Haberdar Et